• Parafia erygowana 15 marca 1985 r. przez kard. Józefa Glempa z części parafii Opatrzności Bożej na Rakowcu i św. Franciszka na Okęciu. Dekret erekcyjny wszedł w życie 25 marca 1985 r.

 

    • Kościół pw. Zwiastowania Pańskiego, zbudowany w latach 1984-1997 wg projektu Nikandra Jakubowskiego przez ks. Witolda Karpowicza. Poświęcony 7 kwietnia 1997 r. przez kard. Józefa Glempa.

 

  • Tymczasową kaplicę i budynki administracyjno-katechetyczne wybudował ks. Witold Karpowicz w 1982 r. Poświęcił je bp Jerzy Modzelewski 28 sierpnia 1982 r. Dom parafialny zbudowany w latach 1983-1985 wg projektu Nikandra Jakubowskiego przez ks. Witolda Karpowicza.